Lietuvos muzikų rėmimų fondas
Lietuvos muzikų rėmimų fondas

Druskininkų vasara su M.K.Čiurlioniu. 2009 m.

VII tarptautinis menų festivalis
kurį rengia Lietuvos muzikų rėmimo fondas ir Druskininkų savivaldybė,
skirtas Lietuvos vardo paminėjimo tūkstantmečiui, 
vyko 2009 m.  birželio 27 rugsėjo 22 d.

 

Druskininkų vasara su M.K.Čiurlioniu. 2009 m. bukletas


Festivalio programoje – 40 įvairių žanrų profesionaliojo meno renginių, kurie leido dar geriau pažinti ir suprasti M.K.Čiurlionio kūrybinį palikimą, pajusti jo neblėstančią įtaką šiandienos menininkams ne tik Lietuvoje, bet ir plačiajame pasaulyje, praturtino Druskininkų kultūrinį gyvenimą.

Festivalio renginiuose dalyvavo per 200 žinomų Lietuvos ir užsienio šalių muzikos atlikėjų – iki 100 solistų, du chorai, du orkestrai, styginių kvartetai ir kiti. Šiame festivalyje, kaip ir ankstesniuose, muzika buvo siejama su kitomis meno šakomis (daile, literatūra), pristatyti gerai žinomi atlikėjai ir jaunieji talentai, daug dėmesio skirta fortepijono, vargonų, smuiko muzikai, vyko vokalinės muzikos koncertai.

EGLĖS, DRAUGYSTĖS sanatorijų, SPA VILNIUS SANA salėse skambėjo kamerinė muzika, meninis žodis, vyko autoriniai kūrybos vakarai. Buvo surengtas sakralinės muzikos valandų ciklas „Čiurlioniškąją stygą palietus“. Liepos–rugpjūčio mėnesiais kiekvieną sekmadienį buvo galima klausytis sakralinės muzikos Druskininkų švč. Mergelės Marijos Škaplierinės bažnyčioje. Sakralinės muzikos valandos buvo surengtos ir Senosios Varėnos bei Liškiavos bažnyčiose. V.K. Jonyno galerijoje veikė dailininko iš Estijos tapybos kūrinių, o Druskininkų M.K. Čiurlionio muzikos mokykloje – Druskininkų moksleivių rašinių bei piešinių parodos čiurlioniškąja tematika.

Liepos 31 - rugpjūčio 6 dienomis vyko M.K. Čiurlionio studijų savaitė, o jos metu – konferencija „Čiurlionis ir pasaulis“, į kurią rinkosi žymūs M.K.Čiurlionio muzikos, dailės ir literatūrinio palikimo tyrinėtojai ir puoselėtojai iš Danijos, Estijos, Ispanijos, JAV, Norvegijos ir Lietuvos. Konferencijos pranešimus ir diskusijas keitė naujų leidinių ir kino filmų apie didįjį menininką ir jo šeimą pristatymas. M.K.Čiurlionio kūrinius atliko žinomi muzikai iš JAV, D.Britanijos, Norvegijos, Austrijos, Vokietijos, Lietuvos.

Gamtos grožis ir meninė kūryba neatsiejami. Todėl festivalio renginiai vyko gražiausiose Druskininkų lauko erdvėse bei gamtos prieglobstyje: Pradžios šventė – prie Druskonio ežero ir Druskininkų miesto muziejaus terasoje, Miško muziejuje GIRIOS AIDAS – diskusija apie Druskininkų krašto gamtos įtaką kūrėjams ir lietuvių liaudies tradicijoms bei nuotaikinga Druskininkų folkloro kolektyvų popietė.

Smuiko muzikos šventė druskininkiečius ir kurorto svečius kvietė prie paminklo Lietuvai „Mindaugas“, į muziejų bei sanatorijų sales.

Keturioliktą kartą buvo surengta jaunųjų smuikininkų meistriškumo mokykla. Jaunieji muzikai visą savaitę rengė koncertus druskininkiečiams ir kurorto svečiams.

Visų Festivalio koncertų repertuare buvo skiriamas dėmesys M.K.Čiurlionio ir jo amžininkų, artimų jam savo dvasia, kūrybai. Festivalio programoje garbingą vietą rado iškilių Lietuvos muzikų – S.Vainiūno, J.Gaidelio, A.Mikulskio, B.Budriūno, kurių šimtąsias gimimo metines minėjome 2009 m., kūryba.

© 2024 Lietuvos muzikų rėmimų fondas, A. Goštauto g. 2-41, 01104 Vilnius, tel. 2613171, el. p. fondas@lmrf.lt | sprendimas: Webtemple